Ζητώντας προσλήψεις προσωπικού στον τομέα της υγείας, υγειονομικό υλικό προστασίας, επίταξη του ιδιωτικού τομέα για την αντιμετώπιση των επειγόντων από την Covid-19 περιστατικών και επίδομα μισθού για όλες/ους, γίνεται αυτή τη στιγμή η δύωρη στάση εργασίας – διαμαρτυρία της ΠΟΕΔΗΝ στις πύλες όλων των νοσοκομείων της χώρας. Βασικό σλόγκαν της στάσης εργασίας: “Δεν είμαστε αναλώσιμοι!”
Η Ρένα Ξηροφώτου βρέθηκε στην πύλη του “Άγιου Σάββα” και μοιράζεται εικόνες μαζί μας.
![](https://www.pressenza.com/wp-content/uploads/2020/11/doctors-demand-empowerment-of-the-healthcare-system-Rena-Xirofotou-2-720x540.jpg)
![](https://www.pressenza.com/wp-content/uploads/2020/11/doctors-demand-empowerment-of-the-healthcare-system-Rena-Xirofotou-3-720x540.jpg)
![](https://www.pressenza.com/wp-content/uploads/2020/11/doctors-demand-empowerment-of-the-healthcare-system-Rena-Xirofotou-4-720x540.jpg)
![](https://www.pressenza.com/wp-content/uploads/2020/11/doctors-demand-empowerment-of-the-healthcare-system-Rena-Xirofotou-5-720x540.jpg)
![](https://www.pressenza.com/wp-content/uploads/2020/11/doctors-demand-empowerment-of-the-healthcare-system-Rena-Xirofotou-6-720x540.jpg)